„Przywrócić dynamikę w sferze budżetowej”. „S” zwraca się do premiera

Szef „Solidarności” Piotr Duda zwrócił się do premiera Donalda Tuska z prośbą o podjęcie dwustronnych rozmów ws. polityki płacowej rządu wobec pracowników państwowej sfery budżetowej.
Podczas sierpniowego posiedzenia Komisji Krajowej w Gdańsku, członkowie KK podjęli stanowisko ws. polityki płacowej rządu wobec pracowników państwowej sfery budżetowej.
 
Związek wyraża w nim głębokie zaniepokojenie kierunkiem polityki płacowej rządu. Z założeń budżetu państwa na rok 2015 wynika bowiem, że po raz kolejny pracownicy państwowej sfery budżetowej mieliby zostać pozbawieni wzrostu swoich wynagrodzeń. Komisja Krajowa wzywa rząd RP do dokonania weryfikacji tych założeń.
 
Związek zwrócił się do premiera Tuska o podjęcie „dwustronnych rozmów” w tej sprawie. „Ta dramatyczna, narastająca od lat sytuacja wymaga szukania rozwiązań niekonwencjonalnych, których nie są w stanie zapewnić ustawowe procedury konsultacji. Ponieważ rząd RP jest de facto zbiorowym pracodawcą dla tej grupy pracowników, zwracamy się o podjęcie dwustronnych rozmów, w celu wypracowania w duchu dialogu społecznego zrównoważonych rozwiązań, które pozwolą przywrócić dynamikę płac w sferze budżetowej” – czytamy w liście skierowanym do premiera.

Pismo skierowane do premiera można przeczytać klikając tutaj.

© 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone