Polska samorządowa odrodziła się dzięki „Solidarności”

„Solidarność” mocno angażuje się w wybory samorządowe. Polska samorządowa odrodziła się bowiem dzięki NSZZ „Solidarność” – stwierdził Piotr Duda przewodniczący Komisji Krajowej podczas konwencji wyborczej PiS w Rzeszowie 12 listopada.

– Jestem dumny, że tak wielu związkowców kandyduje w wyborach samorządowych. są nasze małe ojczyzny i tu musimy być jako członkowie Solidarności – podkreślił Piotr Duda.

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podziękował związkowcom, którzy posłuchali jego apelu i zaangażowali się w wybory samorządowe, kandydując do władz na różnych szczeblach. „Solidarność” ma moralne i historyczne prawo do angażowania się w wybory samorządowe. Piotr Duda przypomniał, że 33 lata temu, na I Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „S” wiele miejsca w uchwale programowej poświęcono Polsce samorządowej.
Przyjęty przez I KZD program „Samorządna Rzeczpospolita”, stał się drogowskazem dla odrodzenia autentycznego samorządu.
   
Przewodniczący NSZZ „Solidarność” podkreślił, że władza musi służyć społeczeństwu, a nie działać przeciw niemu. W ostatnich latach było dużo przykładów, gdzie władza nie liczyła się z głosem społeczeństwa. –Jako społeczeństwo pamiętamy i będziemy rozliczać tych wszystkich ludzi i tych wszystkich posłów, którzy chcą się ukryć i kandydują do samorządu, a głosowali przeciwko wielu milionom ludzi, którzy podpisali się pod wnioskami pod referendum w sprawie wieku emerytalnego, o referendum w sprawie sześciolatków i wiele bardzo ważnych inicjatyw obywatelskich zabili. My im tego nie zapomnimy.

Bogusław Kopacz

Cały artykuł w "Tygodniku Solidarność" (47/2014)

© 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone