Zaproszenie na koncert Pieśni Solidarności

Zespół "Dur-Moll" zaprasza wszystkich Członków, a także Sympatyków NSZZ „Solidarność” na koncert "Pieśni  Solidarności" w związku z 34. rocznicą ogłoszenia Stanu Wojennego, który odbędzie się 13 grudnia, o godzinie 14:00, w Domu Pielgrzyma Amicus w Warszawie ul. Hozjusza 2.

Wstęp wolny.

Koncert  jest opowieścią o „Solidarności” – jej początkach, szczególnie zaakcentowanym dramacie Stanu Wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie znajdzie się szereg pieśni związanych z tym wielkim ruchem społecznym  – w tym także tych, które stały się symbolami „Solidarności” i tego okresu historii Polski. Pojawią się także materiały multimedialne. 

Koncert zaprezentuje zespół „Dur-Moll” w składzie: Katarzyna Andruszko - wokalistka,  Aleksandra Matryba- wokalistka, Kamil Dominiak - aktor/wokalista, Jacek Kwiatkowski - pianista.

Program artystyczny zostanie wzbogacony narracją konferansjera, który naszkicuje historyczny kontekst powstania i popularności kolejnych utworów.

Materiał multimedialny z jednego z koncertów tutaj

Organizatorzy: m.st. Warszawa, Bazylika Świętego Krzyża w Warszawie oraz Centrum Inicjatyw Naukowych i Kulturalnych PARNAS

 

© 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone