”Nasze postulaty są jasne" - Duda na kongresie PiS

(30.06.2013) - Powiem wam jedno, polski pracownik to wspaniały pracownik, wydajny. Zrobię wszystko, by był traktowany w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy - powiedział Piotr Duda, przewodniczący KK podczas sobotniego wystąpienia na kongresie PiS.

- Za wszelką cenę polscy pracodawcy starają się, poprzez niższe koszty płacy, rywalizować z chińskim pracownikiem. Nie tędy droga. Jesteśmy członkiem UE, gdzie obowiązują pewne standardy. Nasze postulaty znacie. Są one jasne. Chociażby zmiana ustawy o płacy minimalnej. Jestem przekonany, że dotrzymacie słowa w sprawie ustawy o płacy minimalnej, o wieku emerytalnym i wielu postulatów, które są rozwiązaniem dla przyszłości pracodawców – mówił przewodniczący KK do uczestników kongresu PiS w Katowicach.

Duda powiedział, że czarę goryczy przelała ustawa o elastycznym czasie pracy. Premier obiecał konsultacje i rozmowy w tej sprawie, ale jak zwykle nie dotrzymał słowa. Szef "Solidarności"  przypomniał, że Tusk nie odpowiedział również na zaproszenie Zwiazku, który domagał się dialogu po strajku na Śląsku. Kolejnym argumentem potwierdzającym niewiarygodność premiera jest sposób prowadzenia dialogu społecznego. Związkowcy nie będą już rozmawiać z rządem. - Premier Donald Tusk to tchórz i kłamca- stwierdził lider Związku.

Na zakończenie szef "Solidarności" zwrócił się do polityków PiS. - Idziecie po władzę, pamiętajcie o tym i nie popełnijcie błędu. Polska społeczna, Polska socjalna to ten kierunek. Liberalna polityka legła w gruzach. Jeśli będziecie iść w dobrym kierunku, to wśród Solidarności znajdziecie przyjaciół. Proszę was, by widzieć człowieka, pracownika - apelował przewodniczący KK.

© 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone