Sondaże ostro w górę

W przeprowadzonym na początku października przez CBOS badania aż 65 proc. respondentów dobrze oceniło organizację i sposób przeprowadzenia wrześniowych protestów, 69 proc. (od września wzrost o 19 pkt.) poparło tę akcję, a 59 proc. (wzrost również o 19 pkt proc.) uważa, że organizacje związkowe reprezentują interesy ludzi takich jak oni.

- Takie sondaże oczywiście cieszą, ale dla nas ważniejsze jest, aby sprawy pracowników szły w dobrym kierunku, a tak nie jest – studzi entuzjazm Piotr Duda, szef „Solidarności”. My nadal robimy swoje.

To reakcja na informację, że 73 proc. badanych nie wierzy w skuteczność protestów, uznając że rząd nie zmieni stanowiska w sprawie zmian w prawie pracy i innych postulatów.

- Zapowiadaliśmy długi marsz i nie spodziewaliśmy się szybkich sukcesów, dlatego do tych 73 proc. kieruję apel, aby ruszyli się sprzed telewizorów i komputerów i nam pomogli. Wtedy wygramy – dodał Duda.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" (281) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 3-9 października 2013 roku na liczącej 1066 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

© 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone