Zmarła prof. Anna Siniarska-Wolańska

w kategorii Aktualności

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 7 marca 2022 roku odeszła do wieczności profesor Anna Siniarska-Wolańska, długoletni pracownik Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku, założycielka Zakładu Biologii Człowieka.

Prof. dr hab. Anna Siniarska-Wolańska była absolwentką biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kolejne stopnie naukowe zdobywała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Instytucie Ekologii PAN w Dziekanowie Leśnym. Odbyła  ponadto studia podoktorskie w Smithsonian Institution, w Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie, USA. Przez wiele lat pracowała w Centrum Badań Naukowych i Studiów Podyplomowych w Meridzie (Meksyk). W 2005 roku uzyskała profesurę belwederską. Z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie związana była od 2002 roku, najpierw pełniąc funkcję kierownika Sekcji Ekologii Człowieka i Katedry Biologii a następnie kierownika Zakładu Biologii Człowieka. Czytaj dalej

Akcja protestacyjna Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "Solisdarność" ws. wzrostu wynagrodzeń

Stanowisko Krajowej Sekcji Nauki NSZZ Solidarnosc o szczepieniach

w kategorii Aktualności

Przekazujemy stanowisko KSN NSZZ "Solidarność"  dotyczące szczepień pracowników szkół wyższych, które zostało przedstawione władzom państwowym.

/sites/default/files/Stanowisko%20w%20sprawie%20rownego%20traktowania%2016%20II%202021.pdf

/sites/default/files/KSN.%20Apel%20ws.%20szczepie%C5%84%2024%20II%202021.pdf

Zwiększenie wynagrodzeń 2020

w kategorii Aktualności

W dn. 17.12. 2020, związki zawodowe działające w UKSW zawarły porozumienie z Władzami uczelni w sprawie zwiększenia wynagrodzeń pracowników, począwszy od października 2020. Szczegóły w załączonym tekście porozumienia płacowego.

/sites/default/files/Porozumienie%202020.pdf

Komunikat z obrad Prezydium

w kategorii Aktualności

22 listopada  odbyło się  ostatnie w tym roku Prezydium Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”.

Obrady miały miejsce na Politechnice Warszawskiej.

Szczegółowe informacje o posiedzeniu Prezydium KSN w załączonym komunikacie:

/sites/default/files/Komunikat_Prezydium_22.11.2019.pdf

Pomoc świąteczna

w kategorii Aktualności

Komisja Zakładowa Uchwałą nr  6/2019 ustaliła pomoc świąteczną w 2019 r.
Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13.12.2019 r. do Przewodniczącej KZ
Jolanty Białkowskiej,
Dewajtis 5, pok. 114 (nowy Budynek poziom -2),

Stanowisko KSN

w kategorii Aktualności

Dnia 23 listopada 2019 r. w Warszawie, w gmachu Politechniki Warszawskiej obradowała Rada Krajowej Sekcji Nauki w składzie poszerzonym o Przewodniczących Komisji Zakładowych Uczelni, Instytutów Badawczych i Instytutów PAN.

W trakcie obrad jednomyślnie przyjęto załączone poniżej stanowisko.

Komisja Zakładowa przedstawia stanowisko KSN dotyczące zwiększenia wynagrodzeń pracowników szkolnictwa wyższego.

/sites/default/files/2019.11.23%20Rada%20KSN%20-%20Stanowisko%20pospisane.pdf

Zwiększenie Wynagrodzeń 2019

w kategorii Aktualności

Komisja Zakładowa przedstawia tekst porozumienia dotyczący zwiększenia wynagrodzeń: /sites/default/files/porozum_podwyz_2019.pdf

wzrost wynagrodzeń 2019

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,

Komisja Zakładowa informuje, że rozpoczęły się rozmowy z władzami dotyczące wybagrodzeń. Następne spotkanie planowane jest w połowie maja. Po uzgodnieniu szczegółów  prześlemy wszystkie informacje.

Przekazujemy też treść listu WAŻNE! List Ministra Piotra Müllera do Rektorów uczelni publicznych nadzorowanych przez MNiSW.